Fűtésrendszer egy Budapest kertvárosi családi házban

Referenciák » Fűtésrendszer egy Budapest kertvárosi családi házban

Egy Budapest kertvárosi részén álló családiház fűtés-, hűtésrendszer automatizálását kellett megoldani 2015 márciusában.

     A tetőre telepített vákuumcsöves napkollektor által előállított melegvizet, amennyiben az lehetséges és süt a nap a HMV, a fűtéspuffer, vagy a medence vizét melegíti. Az elsődleges prioritás a HMV előállítása, majd a fűtéshez szükséges puffertartály vize és végül a medence vize. Ha a vízteres kandalló is használatra kerül, az általa melegített víz is fűti a puffertartály vizét. A tartály vizének rétegződésének elkerülése végett, ha az alsó és felső pontja közötti hőmérséklet külömbség meghaladja a beállított értéket, akkor elindul a rétegkeverő szivattyú. 

     Ha valamilyen oknál fogva nincs megfelelő hőmérsékletű víz a puffertárolóban, akkor egy gázkazán biztosítja a ház fűtését és a használati melegvíz előállítását.

     A helyiségekben elhelyezett termosztátok mérik a hőmérsékletet és kapcsolják a fal- illetve a padlófűtést. A fürdőszobákban lévő törölközőszárító radiátorok megadott időben kapcsolnak be, vagy akár fali kapcsolóról is lehet működtetni azokat.

     Amennyiben nyáron hűtés üzemmódba kapcsolják a vezérlést, a napkollektor a használati melegvíz előállítás után a medence vizét fűti, míg a ház falhűtése, megfelelő hőmérsékletű kútvíz használatával valósult meg.  

     A padláson elhelyezett légkezelő levegőjét télen a légkezelő hőcserélőjébe juttatott melegvízzel lehet előmelegíteni, nyáron pedig ugyan ezt a rendszert használva hideg vizet lehet odajuttatni.

Copyright © 2018 Tecomatika | Template by: ProSzablon.pl | CMS by Quick.Cms